Doporučte přátelům:

Dokumentární film s hranými rekonstrukcemi od režiséra úspěšné trilogie filmů o Nicholasovi Wintonovi. Zuzana Mináčová patří dodnes k největším osobnostem slovenské a české fotografie. Jako dítě zažila hrůzy druhé světové války, o kterých se rozhodla po prvýkrát promluvit.

Podrobné info

V tomto filmu režisér Mináč zdokumentoval osud jednoho z těch, co neměli to štěstí dostat se včas do bezpečí Wintonovým vlakem. Je to osud jeho vlastní matky, energické 84 leté Zuzany Mináčové, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie. Vystavovala v 30 krajinách a její fotografie světových filmových hvězd z festivalů jsou legendární. A předci tuto úspěšnou optimistickou ženu pronásleduje celý život děsivé tajemství z dětství. Jedinou možností, jak se smířit s minulostí bylo promluvit o celém příběhu její dětské lásky. Vydá se na nejtěžší cestu, na místo, kde jako 13ti letá zažila nejděsivější momenty svého života. Najde tam konečně klid?
Mináčová vás s humorem pro ni typickým provede zásadním zvraty 20. Století, fašismem, komunismem, kapitalismem a odhalí principy své umělecké tvorby, zákulisí fotografování hvězd, ale taky svůj dramatický osobní život.
 
Filmy režiséra Mateja Mináče proslavili příběhy o siru Nicholasi Wintonovi, který v období 2. Světové války zachránil stovky židovských děti. Režisér, scénarista a producent Matej Mináč, syn Zuzany Mináčové, má na kontě filmy Všichni moji blízcí (1999), Nicholas Winton – Síla lidskosti (2002) a Nickyho rodina (2011). Filmy získali přes 70 mezinárodních cen včetně televizního Oscara – International Emmy Award, dále Montreal World Film Festival Award, Cenu diváků v Karlových Varech, Českého lva za nejlepší dokumentární film za posledních 15 let, PRIX ITALIA a mnoho dalších.
 
Film byl uveden na MFF Karlovy Vary 2015 a byl vybrán do hlavní soutěže filmů na MFF v Haifě.

Režie:Matej Mináč 

Premiéra:17. 09. 2015 

Kamera:Jan Drnek 

Přístupnost:od 12 let 

Stopáž:81 minut 

Hudba:Miloš Krkoška 

Scénář:Matej Mináč 

Titulky / dabing:český dabing 

Hrají:Zuzana Mináčová Matěj Mináč Julie Ondráčková Zdeněk Piškula